ماساژ در منزل، محل کار و هتل

منزل

فواید ماساژ در منزل چیست؟ شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که ماساژ در خانه چگونه انجام می شود و چه تفاوتی با ماساژ در سالن دارد و علت اینکه بسیاری از افراد خدمات ماساژ در منزل را به ماساژ در سالن ها ترجیح می دهند چیست؟
چنانچه در پی این موضوع هستید که از جهان پر رفت و آمد و پر دغدغه و تنش امروزی جدا شده و ساعتی را بدون هیچ استرسی به آرامش برسید می توانید گزینه ماساژ در منزل توسط دکتر ماساژ در شهر مشهد را مد نظر قرار دهید.

آرامش ماساژ پس از ماساژ

اولین مزیت ماساژ در منزل نسبت به ماساژ در سالن های خدماتی این است که شما در منزل خودتان هستید و در آرامش کامل می توانید به استراحت بپردازید و احساس امنیت و راحتی داشته باشید.

به جای اینکه به سمت خانه رانندگی کنید و آرامش خود را قطع کنید ، می توانید بعد از ماساژ در راحتی کامل در خانه خود استراحت کنید. ماساژ در خانه به شما امکان می دهد مزایای آرامش خود را طولانی کنید. می توانید ماساژ خود را در پایان روز برنامه ریزی کرده و برای عصرکامل استراحت کنید یا بعد از ماساژ خود حمام خوبی انجام دهید.

اولویت رزرو
امکان زمان بندی مطابق نظر و نیاز شما با استفاده از خدمات انلاین دکتر ماساژ انجام میگیرد.

آرامش عمیقی را در خانه خود تجربه کنید
برای اینکه آرامش عمیقی را تجربه کنید ، باید خود را از محیط خارج کنید. غالباً ، وقتی برای دریافت ماساژ به مکان دیگری سفر می کنید ، به دلیل فضای جدید حواس شما در حالت آماده باش است. وقتی در راحتی منزل خود ماساژ می گیرید ، می توانید سریعتر استراحت کنید و از ماساژ خود بیشترین بهره را ببرید.

ماساژهای با کیفیت
اثر بخشی بیشتر ماساژ درمانی و سایر خدمات انواع ماساژ به این دلیل که بعد از ماساژ در منزل خود به استراحت خواهید پرداخت و نیازی به صرف وقت برای رسیدن به منزل ندارید بنابراین شما با بالاترین کیفیت ماساژ دریافت خواهید کرد  با توجه به ترافیک و شلوغی بسیار زیاد شهر مشهد و همچنین محدودیت زمانی شدید افراد در جهان دیجیتال امروز پسندیده تر می باشد برخی از خدمات و سرویس های مورد نیاز خود را به هر نحو ممکن تامین نماییم که زمانی برای رفت و آمد، ترافیک و شلوغی و … صرف ننماییم. با انتخاب گزینه و انجام ماساژ در منزل در شهر مشهد، شما زمانی را خرج رفت و آمد به مرکز ماساژ و دریافت نوبت نخواهید کرد. در منزل یا محل کار خود به امور روزانه خود خواهید پرداخت و طبق ساعتی که خودتان مشخص می فرمایید دکتر ماساژ در محل شما حضور پیدا خواهد کرد و خدمات ماساژ در منزل به بهترین شکل عرضه می گردد تا شما در آرامش باشید.

محل کار

چگونه ماساژ در محل کار، راندمان سازمان‌های برتر را بهبود می‌بخشد؟

تحقیقات موجود نشان می‌دهد که ماساژ در محل کار می‌تواند یک راهکار نوید بخش در کاهش استرس و فشار روانی باشد. کارکنانی که به مدت 8 هفته و هر هفته دو جلسه ماساژ 20 دقیقه‌ای استفاده کنند سطح اضطراب و استرس کاهش پیدا می‌کند، اختلال خواب برطرف شده و همچنین فشار خون و فعالیت قلبی منظم ‌تری خواهند داشت.

در سال‌های اخیر مطالعه بر روی استرس و خستگی ناشی از انجام کارهای تکراری به صورت گسترده‌ای گسترش یافته است و افراد در بسیاری از حرفه‌های مرتبط با سلامت و زمینه‌های علوم اجتماعی نشان داده‌اند. رهبران در کسب و کارها و صنایع، نیاز به کاهش فشارها و استرس‌های سازمانی را به رسمیت شناخته‌اند.

با وجود تلاش‌های سازمانی برای دستیابی به این هدف، کارکنان هنوز در معرض استرس و فشارهای کاری هستند. بنابراین بعضی از سازمان‌ها خدماتی را برای کمک به کارکنان خود برای مقابله با استرس‌ها و فشارهای کاری ارائه می‌کنند.

مطالعات نشان داده است که ماساژ در کاهش فشارهای روانی و فیزیولوژیکی موثر است و به وضوح با کاهش فشار خون، کاهش میزان کورتیزول و کاهش سطح کاتکولامین در ارتباط است که همه آنها به سلامت هر چه بیشتر فرد کمک می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهند که میزان ادراک ذهنی فرد از محیط استرس‌زا و منابع موجود در مقابله با آن در تعیین پیامدهای سلامت و علائم ناشی از فشارها می‌تواند موثر باشد. علاوه بر این این علائم فشار، ممکن است که یک الگوی چرخه‌ای از استرس را ایجاد کنند. عوامل استرس‌ زا در محیط کاری فاکتورهای مهمی برای بروز بسیاری از مشکلات سلامتی در کارکنان است و می‌توانند خود را در انواع مختلفی آشکار سازند.

مطالعات متعددی نشان داده‌اند که ماساژ در کاهش علائم فشار خون، کاهش فشار خون، کاهش میزان کورتیزول ادراری، کاهش میزان کاتکولامین و کاهش استرس‌ها موثر است. از آنجا که افراد مختلف در توانایی مقابله با استرس‌های خود و همچنین میزان آسیب‌پذیری و بیمار شدن متفاوت هستند و از آنجایی که ماساژ درمانی می‌تواند در کاهش علائم استرس موثر باشد پس می‌تواند برای واکنش‌های فردی مقابله با این آسیب‌ها مفید باشد و بتواند به سلامت کلی فرد کمک کند.

علاوه بر این‌ها ماساژ در محل کار موجب کاهش فشارهای کاری می شود. ماساژ در محل کار می‌تواند مزایای دیگری همچون افزایش کارایی مثبت کارکنان از نظر جسمی و روحی و همچنین افزایش بهره ‌وری آنها و میزان رضایت شغلی داشته باشد. ماساژ درمانی می‌تواند در کاهش علائم فشارهای روانی، فیزیولوژیکی و رفتاری موثر باشد؛ بنابراین می‌تواند به عنوان یک استراتژی برای کاهش فشارها در داخل سازمان‌ها استفاده شود.

مهمترین مشکلات شرکت ها

راندمان پایین

نبود روحیه کار تیمی

روزمرگی و مرگ تدریجی

هزینه های رفاهی بی استفاده

تاخیر و مرخصی زیاد کارمندان

عدم ماندگاری نیروهای متخصص

کاهش درآمد و نارضایتی کارمندان

مهمترین مشکلات کارمندان

استرس دائمی

رفتار خشن و عصبی

خستگی و بی حوصلگی

عدم صبوری و ناسازگاری

بی انگیزگی ناشی از امور تکراری

عدم تحرک و یکجانشینی طولانی

اختلال در زندگی شخصی و خانوادگی

دکتر ماساژ چگونه خدمات ماساژ در محل کار را به شرکت‌ها ارایه می‌کند؟
خوشبختانه ماساژ در محل کار شرکت‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری و هزینه‌های اجرایی ندارد. یک فضای موقت و کوچک از شرکت برای ارایه خدمات کافی است. دکتر ماساژ، بیشتر بر نقاطی از بدن که بیشتر در معرض دردهای ناشی از کارهای تکراری و طولانی مدت هستند، مانند شانه‌ها، کمر و مچ دست‌ها تکیه دارد. ماساژهای کششی و فشاری در واقع به نوعی ورزش یا یوگای حرکتی نیز هستند و تا حدودی جایگزینی مناسب برای ورزش روزانه به حساب می‌آیند.
زمان استاندارد برای انجام ماساژ در محل کار حدود 20 دقیقه است بنابراین زمان اندکی از هر پرسنل صرف ماساژ در محل کار می‌شود و بازدهی فراوانی را برای ایجاد یک محیط کاری با نشاط و سرزنده برای شرکت‌ها فراهم می‌کند. ماساژ در محل کار یک هزینه نیست و به عنوان یک سرمایه گذاری برای افزایش کارایی و هک رشد در سازمان‌ها به شمار می‌رود. سازمان‌ها بر اساس نیاز می‌توانند به صورت روزانه یا هفتگی از خدمات ماساژ در محل کار ورزمان استفاده کنند.
مزیت‌های ماساژ در محل کار:
1- کاهش فرسودگی و خستگی‌های مداوم از کارهای تکراری
2- افزایش نشاط و سرزندگی در محیط کاری و اداری
3- کاهش هزینه‌های ناشی از مرخصی‌های بیماری
4- افزایش راندمان کاری و بهره‌وری
5- افزایش حس تعلق و همبستگی سازمانی و ماندگاری نیروی متخصص
6- هزینه بسیار اندک و قابلیت اجرا در کمترین فضا

باشگاه

ماساژ در باشگاه؟ نقش ماساژ در ورزش؟

ماساژ می‌تواند با تاثیرات منفی بدنسازی مقابله کرده و حتی در عضله سازی نیز به شما کمک کند. ماساژ در بدنسازی می‌تواند باعث پیشرفت شما در این زمینه شده و به شما کمک کند تا یک هیکل متناسب و متقارن را به دست آورید.

مهترین زمانی که شما به ماساژ نیاز دارید بعد از یک جلسه تمرینی پر فشار است. ماساژ ورزشی بعد از تمرین تا ۳۰ درصد از درد های عضلانی در روزهای پس از تمرین می‌کاهد. طبق تحقیقات  ماساژ بافت نرم بدن به افزایش جریان خون و در نتیجه کاهش التهاب در عضله و خارج کردن سریع‌تر مواد زائد حاصله از ورزش کمک می‌کند.

کمک به گردش خون

به دلیل اتساع عروق خونی سطحی بدن ماساژ سبب افزایش جریان خون عمومی به نواحی تحت درمان می گردد عموما مطالعات نشان می دهند که ماساژ به دلیل افزایش جریان خون موضعی اثرات نیرومندی بر سلامت افراد بزرگسال دارد.

ورزشکارانی که دچار کوفتگی های عضلانی هستند برای ساخت متابولیسمی در عضله می توانند از ماساژ استفاده کنند افزایش جریان خون به همراه افزایش فاکتورهای بهبودی انتقال داده شده به عضلاتیکه تمرین را شروع کرده اند می تواند به بهبود پارگی های جزئی حاصله از تمرینات وزنه ای سنگین کمک کند.

از طرف دیگر در اثر فشاری که بر روی بافت ها وارد می شود بطور رفلکسی مویرگ ها اتساع پیدا می کنند و مقدار خونی که بین بافت ها مبادله می شود افزایش می یابد.

افزایش سرعت بهبود و بافتهای پیوندی

برخی از تکنیک های ماساژ مانند ماساژ اصطکاکی نیرومند ,تحریک پذیری بافتهای پیوندی را بهبود بخشیده و بطور همزمان می تواند سبب ایاد ضربه های ملایم در عضله شود
ضربه به عضله زمانی که به صورت افزایش جریان خون موضعی (یک پاسخ التهابی) خود را نشان دهد در حمایت از ذخیره کردن یا تارهای بافت منقبض شده برای چیدمان طبیعی تر در خلال مرحله ترمیم دوباره مفید خواهد بود.
همچنین ماساژ برای گرم کردن قبل از مسابقه نیز مفید می باشد

تأثیرات ماساژ بر عضلات و مفاصل

. ماساژ باعث بهبود خاصیت ارتجاعی تارهای عضلانی شده، به انقباض عضله کمک می کند و کاهش آتروفی عضلات را به همراه دارد و باعث افزایش مقدار اکسیژن موجود در عضله شده، همچنین موجب بهبود جریان اکسیداسیون و احیاء و نیز بهبود عملکرد جذب مواد غذایی در فیبرهای عضلانی می شود و نیز موجب تجدید قوای تحلیل رفته ناشی از خستگی عضلات می شود. در مجموع ماساژ در بدست آوردن توان از دست رفته عضلات خسته کمک مؤثری می کند و عضلات را به حالت استراحت بر می گرداند.

همچنین ماساژ باعث بهبود جریان گردش خون مفاصل و بافت های اطراف آن ها شده و موجب تسریع در جذب تراوشات مفصلی (مایع سینویال) گردیده و تقویت کپسول مفصلی و لیگامنت های مفاصل و نیز بهبود تحرک مفاصل را به همراه دارد

تأثیرات ماساژ بر روی درد

شاید یکی از پرکاربردترین فواید ماساژ کاهش درد باشد چون ماساژ از یک طرف با بر طرف نمودن مواد زاید در بافت ها موجب کاهش درد و ناراحتی می شود(یعنی در اثر افزایش گردش خون عوارضی مانند کوفتگی عضله را کاهش می دهد) وازطرف دیگر باعث بالا رفتن آستانه درد گیرنده های عصبی می شود زیرا چنانچه حرکات ماساژ را بصورت ملایم شروع کنیم و به تدریج بر شدت حرکات آن اضافه نماییم امکان دارد در نتیجه این عمل، حساسیت گیرنده های درد کاهش یابد و آستانه درد بالا رود.

نقش ماساژ و دوش آب گرم در بدنسازی

پس از انجام کامل تمرینات و اتمام تمرین برنامه ی ماساژ و دوش آب گرم بسیار مفید بوده و به پیشرفت بدن کمک موثری می نماید

دوش آبگرم پس از تمرین برای دو منظور است اولا سبب پاکیزگی پوست که خود بسیار حائز اهمیت استمی گردد دیگر اینکه حرارت بدن را که در موقع تمرین بالا بوده و بیش از مواقع عادی است تدریجا کم کرده و به حالت عادی خود باز می گرداند .

آب داغ نباید داغ یا کاملا سرد باشد بلکه باید طوری باشد که روی پوست بدن احساس گرمی کنید پس از اتمام ماساژ. بدن را به وسیله ی دوش آب گرم تمیز می کنید و پس از اینکه کاملا تمیز شدید می توانید حرارت آب را کمتر کرده و آن را خنک کنید در پایان بدن را با حوله ی بزرگ و زبری به طور کامل و محکم تا حدی که پوست بدن کمی سرخ شود مالش داده و خنک نمایید

دامنه حرکت

سفتی عضلانی دامنه حرکت را محدود می‌کند و در اینصورت بلند کردن وزنه می‌تواند منجر به آسیب به عضلات شود. کشش‌های ماساژ، گره‌های بسته عضلانی شما را باز کرده و باعث شل شدن آن‌ها می‌شود. دکتر ماساژ با استفاده از کشش غلاف و حلقه‌های اطراف ماهیچه‌ها باعث رفع تنش و فشار در عضلات می‌شود. بافت‌های آسیب‌دیده و زخمی عضلانی باعث کاهش انعطاف‌پذیری و افزایش خطر آسیب و درد می‌شود. ماساژ می‌تواند صدمات بافت‌های عضلانی که ناشی از تمرین زیاد، ضربه و … هستند را احیا کند

ریکاوری و بهبود

ماهیچه‌ها برای ترمیم صدمات و پیشرفت در بدنسازی به مواد مغذی نیاز دارند. ماساژ با افزایش نفوذ پذیری بافت ماهیچه و بهبود گردش خون، سرعت ریکاوری را افزایش می‌دهد. یک ماساژ عمیق نفوذپذیری بافت را با باز کردن منافذ افزایش می‌دهد که به همین سبب مایعات و مواد مغذی بهتر می‌توانند به بافت‌ها برسند. همین امر باعث حذف مواد زائدی نظیر اسید لاکتیک انباشته شده در هنگام تمرین شده و انقباض و گرفتگی عضلانی را رفع می‌کند.

تون عضلانی یا تونوس ماهیچه‌ای

ماساژ از تعریف خوب برای بدنسازی با افزایش جریان خون که باعثِ بهبود تون عضلانی می‌شود، پشتیبانی می‌کند. بافت‌های ماهیچه‌ای منقبض یا آسیب دیده، خون را به خوبی نگه نمی‌دارند و تونوس عضلانی را ضعیف می‌کنند. دکتر ماساژ از یک روش پمپاژ برای انتقال مایعات از طریق رگ های خونی و گره های لنفاوی استفاده کند. پمپاز شامل افزایش فشار برای ایجاد یک اثر خلا در رگ‌های شما است. این کار با کمک به بافت‌های آسیب‌دیده و سفت، مواد غذایی مورد نیاز برای رشد و بهبود ماهیچه‌های را فراهم می‌کند.

کاهش تورم و اسپاسم عضله

ماساژ برای کاهش تورم بسیار موثر می‌باشد نیروی کمپرس شده توسط برخی از تکنیک‌ها مانند نوازشی و فشاری می‌تواند سبب افزایش باز و بسته شدن کانال‌های لنفی وریدی شده که در نتیجه آن تحلیل و خشک شدن نواحی تورمی ‌حادث خواهد شد. همچنین این تکنیک‌ها با پخش کردن غلظت مقادیر اسید لاکتیک از نواحی درگیر تمرین سنگین که خود اسید لاکتیک به عنوان یکی از فراورده‌های متابولیسمی در اسپاسم عضلانی نقش دارد سبب کاهش گرفتگی و اسپاسم عضلانی می‌گردد.

اثرات سیستم عصبی

ماساژ با راه اندازی مکانیکی قوی از طریق فعالسازی مکانیسم دریچه درد سبب کاهش درد می‌شود. برخی مطالعات به این نکته پی برده‌اند که عموما ورزشکاران پس از ماساژ نگرش بهتری نسبت به سختی حاصل از تمرین دارند. بسیاری از پرورش اندام کارها به ماساژ به عنوان یک بخش مهم جهت بازیافت سریع پس از عملکرد عضله و بازیافت انرژی پس از تمرین طاقت فرسا یا در طول دوره پرفشار آمادگی برای رقابت نگاه می‌کنند.

پیشگیری از آسیب ورزشی

پشگیری از آسیب‌های ورزشی از فواید ماساژ در بدنسازی می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از یک ماساژ ورزشی معمولی، با آسیب‌های ورزشی مقابله کرده و یا از آن پیشگیری کنید. دکتر ماساژ که در زمینه ورزش درمانی، فیزیوتراپی یا توانبخشی ورزشی متخصص است، به خوبی میتواند به شما کمک کند.مدیریت درمان یا پیشگیری آسیب‌های مرتبط با بدنسازی خود را به او بسپارید. دکتر ماساژ می‌توانند عضلات منقبض شده، نقاط ماشه‌ای و بافت‌های آسیب‌دیده و زخمی را که باعث افزایش خطر آسیب می‌شوند را شناسی و درمان کنند.

روانشناسی

ماساژهای پیش از بدنسازی نیز می‌توانند برای بدنسازان مفید باشند. دریافت ماساژ قبل از یک مسابقه بدن‌سازی می‌تواند باعث بهبود عملکرد شما با افزایش حالت ذهنی شما شود. ماساژ می‌تواند سطح اعتماد به‌نفس شما را بالا بره و هر گونه استرس و تنشی را کاهش دهد. احساس اعتماد به نفس و آرامش قبل از رقابت در عملکرد شما تاثیر مستقیم خواهد داشت.

از طرفی با توجه به وجود استرس ها و هیجان های ناشی از زندگی روزمره که یک امر طبیعی به شمار می آید، عضلات خسته و سفت می شوند و قرار گرفتن درمحلی ساکت و آرام و دراز کشیدن بر روی تخت راحت و برخورد ملایم و آرام ماساژ، همگی باعث ایجاد آرامش در فرد می شوند. همچنین چنانچه درد و ناراحتی فرد متعاقب حرکات ماساژ بر طرف گردد تأثیر بسیار مهمی از نظر روحی و روانی بجای می گذارد.

بررسی ها نشان می دهد ماساژ در رفع بسیاری از دردها تأثیر دارد. از جمله می تواند برای درمان کمر دردهای مزمن بسیار مؤثرتر از سایر روش های درمانی در طب جایگزین و مکمل باشد. این روش همچنین در سردردهای شدید پس از ضربه های روحی تکاندهنده مؤثرتر از روش های درمانی رایج است.
ماساژ دادن، مغز را به تولید آندروفین تحریک می‌کند و اعتماد به نفس بیماران را با تشویق آنها برای مقابله مؤثر با درد افزایش می دهد.

انجام ماساژ قبل و بعد از تمرین های ورزشی خطر صدمات و آسیب های حین ورزش را کاهش می دهد و بازسازی و احیای عضلات خسته را تسریع می کند. یک ماساژ می تواند فشارهای عصبی و عضلانی را کم و نشاط زندگی را در شما تقویت کند. ماساژ یک روش درمانی است و بسیاری از مشکلات روزمره جسمی و روانی از این طریق تسکین می یابد و التیام می پذیرد.

ماساژ در هتل

اهمیت و فواید ماساژ هنگام مسافرت

بعد از یک پرواز طولانی و عبور از تمام استرس های حمل و نقل و مسافرت ، ماساژ بدن در اتاق هتل خود تجربه ای است بسیار لذت بخش. ماساژ شاید یکی از نادیده گرفته شده ترین فعالیت هایی باشد که می توان در تعطیلات انجام داد ، ماساژ با فواید ماندگار برای سلامتی و تأثیرات مفید برای ذهن و بدن است. مسافرت می تواند لذت بخش باشد به خصوص اگر فردی باشید که عاشق حرکت از یک مکان به مکان دیگر باشید. با این حال ،. هر کدام از ما ممکن است در، پایان یک سفر به خصوص آنهایی که طولانی است میتواند شما را فرسوده و با خستگی مواجه کند.

استرس مربوط به سفر به طور معمول درست قبل از سفر شروع می شود اگر مجبور باشید تمام برنامه سفر را خودتان انجام دهید، و بار سفر به دوش شما باشد، سفر هم کمک زیادی نمی کند تا خستگی شما هم خارج شود و ارامش پیدا کنید. چه در حال رانندگی باشید و چه در پرواز ، حقیقت ماجرا این است که از نظر روحی و جسمی خسته خواهید شد و این می تواند سلامتی شما را متضرر کند.

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید قبل و بعد از آن سفر طولانی انجام دهید و ماساژ یکی از مطمئن ترین راه ها برای مقابله با استرس در سفر است. ماساژ نه تنها به مقابله با استرس کمک می کند بلکه می تواند خستگی شما را پاک کند در حالی که همزمان با درد های مختلف مزمن دست و پنجه نرم میکنید. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد از جمله ماساژ پا ،ماساژ ریلکسی.ماساژ سوئدی. ماساژ با سنگ داغ ، ماساژ سر و ماساژ آروماتراپی در کل بدن که فقط این ها چند مورد است.

تمام این نوع ماساژها برای کمک به آرامش بدن و ذهن طراحی شده اند و به این ترتیب به شما کمک می کند حتی بعد از سفر از زندگی سالم تری برخوردار شوید. هزاران سال است که ماساژ به عنوان راهی برای کاهش استرس استفاده می شود و اگر به صورت حرفه ای انجام شود می تواند به شما کمک کند. اما سوال این است چگونه؟

.

 

لیست عظیمی از مزایای سلامتی ماساژ با کیفیت وجود دارد. با وجود تنوع بسیار زیاد تکنیک ها ، تنوع فواید نیز به همان اندازه زیاد است ، با تکنیک های خاص که تأثیرات مختلف را ایجاد می کند ، اما دارای مزایای کلی برای انواع مختلف ماساژ است. تقریباً هر روز ، تحقیقات علمی مزایای جدید ماساژ را برجسته می کند و فرآیندهای بهتر را درک می کند. برخی از مزایای ماساژ برای سلامتی شامل موارد زیر باشد:

بهبود گردش خون و مایعات لنفاوی

آرامش عضله “استرس” یا “تنش”

به تسکین مشکلات ناشی از استرس بر روی عضلات ، کمک می کند.

سلامتی و عملکرد عضلات را تقویت می کند

بدن و ذهن را آرام می کند ، تجربه ای آرام و آرام را ارائه می دهد

تجربه همزمان ماساژ آرامش بخش و تحریک کننده ، دارای مزایای مختلفی در عملکرد اندام های داخلی است ، باعث تقویت تنفس و کیفیت سالم در ریه ها ، کاهش ضربان قلب در نتیجه کاهش فشار خون ، تحریک قسمت هایی از سیستم عصبی می شود در حالی که به دیگران اجازه می دهد کاملا آرام شوند.

مطالعات نشان داده است که ماساژ ممکن است بر روی ذهن و عملکرد شناختی فوایدی داشته باشد

با بهبود گردش خون و مایعات لنفاوی ، ماساژ به حذف سموم از پوست و بافت کمک می کند در حالی که جذب مواد مغذی را تقویت می کند. این تأثیر پایدار بر سلامت پوست خارجی و بافت داخلی و سیستم های عضلانی دارد

ماساژ می تواند سلامت پوست را بهبود بخشد و از ایجاد جای زخم ، علائم کشش و سایر بیماری های سطحی جلوگیری کند