4 روش افزایش اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ

زمانی که به‌طور منظم، فرد متخصص و آموزش‌دیده‌ای، شما را ماساژ می‌دهد، می‌توانید اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ ببینید. ماساژ برای بسیاری از افراد، یکی از بهترین لذت‌های زندگی است. اگر کسی که دوستش دارید، کمرتان را ماساژ دهد یا به ‌مدت‌ ۵۰ دقیقه، فرد متخصص و آموزش‌دیده‌ای، این کار را انجام دهد، تمام تنش‌های‌تان برطرف می‌شود و احساس آرامش می‌کنید.

اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ

 

دلایل قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد، ماساژ درمانی منظم را باید به برنامه روزانه‌تان، به‌خصوص قبل و بعد از ورزش کردن، اضافه کنید. ماساژ دادن عضله‌‌ها توسط ماسور، با ابزارهای کمک‌ کننده متنوع مثل غلتک ابری، توپ تنیس یا توپ لاکراس، می‌تواند به افزایش گردش خون و زدودن ناخالصی‌ها از بدن کمک کند. و در نتیجه شما اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ را ببینید.

فیزیولوژیست های ورزشی چه می‌کنند؟

فیزیولوژیست های ورزشی، متخصص‌های بیومکانیکی هستند که می‌توانند، بسیار دقیق‌تر از خود افراد، نقطه‌های ماشه‌ای (یعنی ناحیه‌های گرفتگی) را روی بدن فرد شناسایی کنند. در ادامه، چهار روش از ماساژ حرفه‌ای ورزشی را معرفی می‌کنیم که می‌تواند به شما به‌ عنوان فردی تازه ‌کار یا آموزش‌دیده کمک کند، بیشترین بهره را از رژیم تناسب اندام‌تان ببرید.

1- ریکاوری سریع بین تمرینات ورزشی

مطالعه پژوهشگران دانشگاه ایالت اوهایو و دانشگاه پیتسبورگ در سال ۲۰۱۵ نشان داد که ماساژ، «میزان بازسازی فیبرهای عضله را افزایش می‌دهد»، به‌خصوص وقتی بلافاصله پس از ورزش انجام شود. دکتر ملیسا لیبر، استادیار ارتوپدی و طب اورژانس در مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای و رئیس طب ورزشی بخش اورژانس، می‌گوید، ماساژ می‌تواند ابزاری حیاتی برای دوره ریکاوری بین تمرینات شدید ورزشی باشد.

او می‌گوید: < وقتی خیلی سخت تمرین می‌کنید، علاوه بر داشتن انگیزه و پشتکار، باید سعی کنید، در بین تمرینات ورزشی سخت، به‌خوبی ریکاوری کنید >

در ریکاوری پس از ورزش، به افراد، در هر سطحی از تناسب اندام کمک کند. این حاکی از اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ است.لبر می‌گوید، وقتی ماساژ، پیش از ورزش انجام شود، می‌تواند به «تخلیه ذهن‌تان» کمک کند و شما را برای جلسه بعد تمرین یا بازی، بهتر آماده کند. همچنین می‌تواند به برطرف کردن درد و کوفتگی کمک کند و چون «بدنتان گرفتگی کمتری دارد»، این توانایی را خواهید داشت که بیشتر ورزش کنید و بهتر آماده شوید. »

 

2- درمان جراحت

یکی از مزایای مهم اضافه کردن ماساژ به برنامه تناسب اندام، سرعت بخشیدن به فرایند بهبودی جراحات است.البته بستگی به نوع جراحت دارد اما در بسیاری از جراحت‌ها، عضله‌ها منقبض می‌شوند. با هرنوع فشار یا پیچ‌خوردگی، ماهیچه‌ها معمولاً کوتاه می‌شوند و وقتی التیام پیدا می‌کنند، منقبض‌تر از قبل می‌شوند.ماساژ بعد جراحت ماهیچه‌ها را شل می‌کند و به بازگشت آن‌ها، به ساختار و اندازه اصلی خود کمک می‌کند.از آن‌جا که ماسورهای حرفه‌ای می‌دانند که ساختار عضلانی و عملکرد آن چگونه باید باشد، می‌توانند، مشتریان را به منظور بهبودی سریع‌تر، پس از جراحت، راهنمایی کنند.

 3- پیشگیری از آسیب

ماساژ همچنین می‌تواند با آرامش بخشیدن به عضله‌ها و کاهش تنش یا گرفتگی آن‌ها به پیشگیری از آسیب بیشتر، کمک کند. این کار با استفاده از قابلیت کشش یا توانایی کشیده شدن عضله و بافت نرم انجام می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید اثرگذاری ورزش با کمک ماساژ را مشاهده کنید. ماساژ باعث می‌شود، «جریان خون بیشتری به آن ناحیه برسد» و با گذشت زمان کشش عضله بیشتر شود. عضله‌هایی که (به لطف افزایش جریان خون) پس از ماساژ شل می‌شوند، همچنین می‌توانند، باعث راحت‌تر شدن کشش در زمان ورزش شوند.این اتفاق، به‌خودی‌خود می‌تواند روش خوبی برای پیشگیری از آسیب‌ها باشد

 4- برطرف کردن استرس

ماساژ می‌تواند منجر به کاهش علامت‌های افسردگی شود و متخصص‌ها معتقدند که می‌تواند با کاهش استرس، به سلامت عمومی فرد کمک کند. در واقع،   یکی از مزیت‌های ماساژ که موجب کاهش استرس می‌شود، فاصله گرفتن موقتی از فناوری است. ماساژ به افراد، این فرصت را می‌دهد که از تلفن، لپ تاپ و عوامل حواس‌پرتی آنلاین مثل رسانه‌های اجتماعی دور شوند.بخش مهمی از ماساژ روانی اجتماعی، ایجاد توانایی، برای‌ برطرف کردن تنش فرد، است. با برطرف شدن تنش جسمی، تنش احساسی نیز برطرف می‌شود و ماسور حرفه‌ای و آموزش‌دیده، می‌تواند، در این زمینه کمک بزرگی بکنند